שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שאלות ותשובות לתורמים

שאלה: מה מקורות המימון של שק"ל? 

 

תשובה: 65% מהתקצוב הינו תמורת שירותים ממשרד הרווחה, מעיריית ירושלים ומקרנות כגון המוסד לביטוח לאומי, הג'וינט, קרן שלם וכו'. תרומות מהוות כ-35% מתקציבה השוטף של העמותה. 

 

שאלה: מה אחוז הוצאות התקורה? 

 

תשובה: עמותת שק"ל מצטיינת במטה תפעולי קטן ואיכותי. העמותה מקפידה על הוצאות תקורה ועומדת מזה שנים על הוצאות תקורה בגובה 8% בלבד ממחזור הפעילויות. סך הוצאות הנהלה והוצאות כלליות – 3,000,000 ₪. 

שק"ל רואה חשיבות רבה בשמירה על סטנדרטים ניהוליים אלה, ובהבטחה שהכספים המגיעים לשק"ל יופנו ישירות למקבלי השירות ולא ייבלעו במנגנון ניהולי מנופח. 

 

שאלה: למה מיועדות התרומות? 

 

תשובה: ההקצבות הממשלתיות מכסות רק את הצרכים הבסיסיים ביותר של העלויות של תוכניותינו לדיור, תעסוקה ופעילות פנאי. הן לא מכסות את ההוצאות עבור פעילויות וטיפולים מיוחדים, טיולים, חופשים, יציאות ופעילויות חברתיות שמעשירות את חיי המשתתפים, וגם לא מכסות הוצאות עבור פיתוח תוכניות ומסגרות חדשות. כל זה מתאפשר רק הודות לתרומות פרטיות מיחידים וקרנות מהארץ ומחו"ל. 

 

שאלה: האם ניתן לייעד תרומה לתוכנית מסויימת? 

תשובה: בוודאי. בעת ביצוע התרומה ניתן לציין לאיזה דירה, פרויקט או תוכנית התרומה מיועדת. כמו כן, ניתן לתרום לזכר או לכבוד חבר, יקיר או בן משפחה או לרגל אירוע משפחתי. נשמח לשלוח כרטיס ברכה או תעודה לרגל האירוע על מנת להעיד על תרומתך לשק"ל. 

 

שאלה: האם תרומות לשק"ל מוכרות לצורך מס הכנסה? 

 

תשובה: תרומות לשק"ל מוכרות לצרכי מס הכנסה בארץ לפי סעיף 46. שק"ל ע"ר מס' 58-002028-7. תרומות לשק"ל מוכרות לצרכי מס הכנסה בארה"ב ולשק"ל מעמד 501 (c) (3). על מנת לקבל פטור ממס הכנסה בארה"ב יש לשלוח צ'ק (מינימום 25$) ע"ש PE.F., לציין שהתרומה מיועדת לשק"ל, ולשלוח אותו ל: PEF, 317 Madison Ave., N.Y., N.Y., 10017, USA. כמו כן, תרומה לשק"ל נחשבת כמעשר על פי אישורו של הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר. 

 

שאלה: אין לי אפשרות לתרום סכום גדול, אבל בכל זאת רוצה לסייע. האם תרומה קטנה מסייעת? 

 

תשובה: בשק"ל אנחנו מברכים על קבלת כל תרומה, קטנה או גדולה. כל תרומה עוזרת והרבה תרומות קטנות מסתכמות לסכום גדול. כמו כן, יש הרבה דרכים לסייע לשק"ל: התנדבות, העברת מידע על פעילויותינו, אירוח מטופלים או להביא את מכיריכם לביקור. 

עבור לתוכן העמוד