שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שק"ל בפנאי

שק"ל בפנאי מפתח ומפעיל מגוון של שירותי תרבות, פנאי, ספורט וחברה לאוכלוסיה מגוונת של למעלה מ- 1,000 אנשים עם צרכים מיוחדים המתקשים בתפקודים שכליים, נפשיים, פיזיים וחושיים. השירות ניתן לאוכלוסיה מגוונת מכל מגזרי החברה. התכנית מתקיימת ברובה הגדול באמצעות גופים בקהילה: מוסדות להשכלה גבוהה וכן מרכזי תרבות, ספורט, חברה, למידה ובילוי. שק"ל בפנאי פועל במגוון רחב של תחומים: אומנויות, תיאטרון, מוזיקה, תקשורת, ספורט, נופש, טיפולים פרא-רפואיים ותחומי העשרה כלליים. בתכנית תומכים משרדי הרווחה, הבריאות, התקשורת והמדע התרבות והספורט וכן עיריית ירושלים, קרן שלם, קרנות נוספות ותורמים. 

 

שק"ל בפנאי מגשים את חזון שק"ל בכך שהוא פועל להגשמה עצמית, שילוב ומעורבות מלאה בקהילה של אנשים עם צרכים מיוחדים באמצעות תכניות ופעילויות תרבות, חברה וספורט. שק"ל-בפנאי חותר לפיתוח מענים הולמים לצרכים ולרצונות של אנשים המתקשים בתפקודים שונים וליצירת מעורבות של המשתתפים בחיי התרבות האמנות.

 

מסגרות הפעילויות (לחצו על הכותרות להרחבה)

מסלולי העשרה והכשרה בהם אנשים עם צרכים מיוחדים נמצאים במרכז מתוך הבנה שלאדם ישנן אינטליגנציות מרובות. המכללה מאפשרת לאנשים עם צרכים מיוחדים הזדמנות ללמוד במקום המעניק למיוחדות חשיבות עליונה, עם קשר אישי וחם.
תוכנית "דרכון לקהילה" מיועדת למבוגרים מגיל עשרים ומעלה מירושלים והסביבה, שחוו פגיעה נפשית וכן לבני משפחותיהם ידידים ותומכים. התוכנית פועלת בכל ימות השבוע בשעות אחה"צ וביום שישי בבקר.
פרויקט "תרבות לכל" מקדם שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בפעילות התרבותית והאומנותית הכללית. מטרת הפרויקט מתן הזדמנויות שוות לאנשים המתקשים בתפקודם ליהנות ממופעי תרבות ובידור במחירים סמליים או ללא תשלום. לטובת זה אנו עומדים בקשר עם מרכזי תרבות, ומעודדים אנשים עם צרכים מיוחדים להשתתף בפעילויות תרבות כולל סבסוד וליווי.
עבור לתוכן העמוד