שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

חדשות שק"ל-בנגישות

תחנות אוטבוס מוגנות - מה עם נגישות?

"שק''ל" מגיבה בלב כבד לפיגוע ברכבת הקלה

מכתב תודה מראש עיריית ירושלים, מר ניר ברקת

תוכנית אב לנגישות העיר העתיקה בירושלים

הרכבת הקלה בירושלים

ראיון עם ד"ר אבי רמות מנהל המרכז לנגישות בעמותת שק"ל ויועץ מטעם המדינה לרכבת הקלה

אבי רמות: "יש יועץ נגישות מטעם הזכיין, ויש יועץ נגישות מטעם המדינה. אז אני יותר בתפקיד של בקרה מול הזכיין. לגבי פתרונות הנגישות עליהם שאלת:

תוכנית אב לנגישות העיר העתיקה בירושלים

תחת חוזה עם הרשות לפיתוח ירושלים,מפיק המרכז ומוציא לאור את תוכנית האב לנגישות העיר העתיקה בירושלים.הפרסום יופק בשלש שפות,עברית,אנגלית וערבית. זה יהיה פרסום ראשון מסוגו בעולם,היות ועד עכשיו,לא היתה בעולם התמודדות אמיתית עם נושא הנגישות בערים עתיקות בעולם.

תוכנית הדרכת אוכלוסיות מיוחדות לשימוש ברכבת הקלה

המרכז לנגישות החל ,במסגרת עבודתו עם הרכבת הקלה ובשיתוף הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים,להכין תוכנית רב-ממדית להכשרת והדרכת אנשים עם מוגבלות בירושלים לשימוש ברכבת ...

תקשורת נגישה בכל מצב!

זה לא מובן מאליו לעולים דוברי רוסית להבין עברית. הרי כבר נאמר "עברית שפה קשה...!" קל וחומר לדוברי רוסית שהם לקויי שמיעה. בשפה החדשה הם לא מכירים, פעמים רבות, מילים ומושגים ועל כן לא מצליחים לגשר על המילים החסרות ..

דרך צלחה – בעיר העתיקה בירושלים! אקדמיית דומוס מעניקה הכרה ליוזמת הנגישות של שק"ל

מה המשותף לעיצוב, מוגבלויות, היסטוריה וקדושה? בדרך כלל לא הרבה, אך תרועת ניצחון נשמעה בארץ הקודש באביב האחרון כאשר פרסי האדריכלות של אקדמיית דומוס היוקרתית כללו זוכה מפתיע, שאיחד את כל הנוכחים בהתרגשות.בקטגוריית התכנון העירוני, הפרס הראשון הוענק לתכנית הנגישות האדריכלית המתקדמת לעיר העתיקה, של עיריית ירושלים. התכנית, שיזמה והגתה עמותת שק"ל – שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים, תעניק לאנשים עם מוגבלויות נגישות מלאה לאתרים ההיסטוריים הייחודיים ולסמטאות של העיר העתיקה בירושלים.עבור לתוכן העמוד