שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שק"ל בדיור - מרגישים בבית

שק"ל בדיור הינו מערך הדיור הקהילתי הגדול ביותר בארץ לאנשים עם צרכים מיוחדים. שק"ל בדיור מפעיל מגוון של פתרונות מגורים מוגנים עם כ- 80 מסגרות דיור עבור כ- 300 אנשים ממגזרים שונים (דתיים וחילוניים, יהודים וערבים), עם צרכים שונים, וברמות תפקוד שונות.

 

הדירות מטופחות, וממוקמות בלב הקהילה בשכונות העיר ירושלים, במגזר הערבי ובקיבוצים. שק"ל שם דגש על הקשר עם הקהילה, השכנים והסביבה. הדירות הינן בית עבור הדיירים, ומעוצבות כבית חם ונעים עבורם, עם דגש על איכות חיים גבוהה, ומרחב אישי לכל דייר. מרבית הדירות הינן קבוצתיות, וכן ישנן דירות לזוג ודירות ליחיד.

 

שק"ל בדיור מיישם את חזון שק"ל בכך שהוא מושתת על אידיאולוגיה מוצקה של שילוב בקהילה, תוך הבטחת איכות חיים לדייריו. שק"ל בדיור מבקש לספק לא רק דיור מוגן לאנשים עם צרכים מיוחדים אלא להוות עבורם בית חם ולאפשר את מירב התנאים להתפתחות אישית בכל תחומי החיים. מערך הדיור של שק"ל מבקש להתאים את השירות הניתן בו לכל דייר ודייר. הורי הדיירים הינם שותפים מלאים בתוכנית הטיפול הניתנת עבור כל דייר, והינם חלק ממשפחת שק"ל.

 

בנוסף פתחנו השנה בשק"ל פרויקט דיור שיקומי בשיתוף הג'ויינט- דיור נתמך. הפרויקט מאתר פתרונות לאנשים שגרים עם ההורים, ומעוניינים לצאת לחיים עצמאיים. במסגרת הפרויקט ניתן ליווי מקצועי תומך ומתן כלים שיאפשרו את עצמאות הדייר.

 

שק"ל בדיור מעסיק צוות מקצועי רחב הכולל אנשי מקצוע שונים כגון: עובדים סוציאליים, אנשי חינוך, פסיכולוגים, פסיכיאטרים, רופאים, אחיות, תזונאים, ומטפלים. סה"כ מועסקים במערך הדיור כ- 300 עובדים וכ- 50 מתנדבים מהארץ ומחו"ל.

 

אוכלוסיית היעד המקבלת שירותים במערך שק"ל בדיור:

  • אנשים עם מוגבלות שכלית והתפתחותית (מש"ה)
  • אנשים עם לקויי למידה מורכבים ובעלי יכולת שכלית גבולית, המלווה בתסמונת נוספת
  • אנשים עם מוגבלות פיזית (מרותקים לכסא גלגלים או מוגבלים בתנועה) המלווה בתסמונת נוספת
  • אנשים עם תסמונת אספרגר

ליצירת קשר:

שק"ל בדיור

עופר דהרי, סמנכ"ל שק"ל ומנהל מערך דיור

ימים א'-ה' 8:00-15:30

טלפון: 02-6720157 שלוחה 108

offerd@shekel.org.il

עבור לתוכן העמוד