שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שילוב מנצח

לפני כשנה החל לפעול באזור התעשייה הסגולה בפתח תקוה, ברחוב בן ציון גליס פינת רחוב הרב אשר פינטו, מרכז יום טיפולי של עמותת שק“ל-שירותים קהילתיים לאוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים. המרכז הטיפולי, הממוקם במבנה חדש, נותן מענה ל-31 חניכים בני 21 ויותר בעלי רמות פיגור בינוני עד קשה,וחלקם אף מתניידים בכיסאות גלגלים וזקוקים לעזרה מאלה בתפקוד היומיומי.

במרכז פועלות שתי כיתות סיעודיות ושתיים טיפוליות, ונוסף על כך  יש במרכז חדרים לטיפולים פרא-רפואיים וכן חצר גדולה ומושקעת למען החניכים.

במשך היום נמצאים החניכים בכיתות עם הצוות הטיפולי ומקבלים מענה על הצרכים הפיזיים, הרגשיים והקוגניטיביים שהם זקוקים להם בפעילות היומיומית. החניכים עוסקים בפעילויות שונות בתוך הכיתות, ובהן טיפול באומנות, ספורט, גינון טיפולי, ייצור עיסת נייר מדפים ממוחזרים, פעילות תיאטרון בובות, וכן טיפולי פיזיותרפיה, רפלקסולוגיה  ושיאצו.

”יש קרבה, סיפוק והרבה ניתנה מהאוכלוסייה הזו. ככל שאתה עוזר יותר לחניכים ומעניק להם יותר אהבה, כך אתה מקבל מהם באותה מידה כמויות גדושות של אהבה בחזרה“, אומרת טליה שליט, רכזת הכיתות הטיפוליות, ”אלה חברה שיודעים היטב להוקיר תודה אפילו על הדבר הקטן ביותר שעושים בשבילם. כשלקחתי למשל את אחד החניכים  לטיול ברכב הפרטי שלי הוא לא הספיק להגיד תודה במשך כל היום. מדובר באנשים מקסימים שממלאים אותך בהמון אהבה“. תפקידה של שליט הוא ללמד את החניכים כישורי חיים ולהיות אוזן קשבת לצרכים שלהם כבני אדם מעבר לשיעורים הקונקרטיים. כך למשל במסגרת פרויקט בנושא עצים שיזמה שליט לקראת ט“ו בשבט, החליט  צוות המרכז יחד עם החניכים ליצור פסל סביבתי בנושא. כהכנה לפרויקט למדו החניכים בשיעור אומנות על ציורי עצים ועל הציירים שציירו אותם.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד