שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

"קרן גדעון" לזכרו של גדעון דרורי

"קרן גדעון", שק"ל וסינמטק ירושלים מתכבדים להזמינכם לערב "זכויות יוצרים" 2018 וחלוקת פרסים לעובדים מצטיינים ע"ש גדעון דרורי ז"ל, סולל דרך ופעיל למען זכויות ודיור בקהילה לאנשים עם מוגבלויות.

 

הערב יתקיים ביום שני ה 5 במרץ 2018 בסינמטק ירושלים

 

 

מכתב מאת אסנת דרורי:

 

הכול התחיל עם לידתו של אורי, בננו הבכור, לפני מעל ארבעים שנה. הידיעה שאורי נפגע במוחו והוא יגדל בלי יכולת להבין ולעשות כל פעולה בכוחות עצמו, דרבנה אותנו ובמיוחד את גדעון, בעלי זכרונו לברכה, לשנות את העולם, בשמו של בן שלא יצליח לדבר לעולם, למענו ולמען חבריו.

 

ההתנדבות של גדעון נבעה מצורך פנימי, מבחירה וממחויבות להתגייסות למען משהו שנראה לו חשוב והכרחי – הכרת החברה בעיקרון השוויון, ההכרה בערך האדם ובכבודו – בזכות ולא בחסד.

 

גדעון היה מחלוצי המאבק למען דיור בקהילה לאנשים עם צרכים מיוחדים – והוא הצליח. בזכות המאבק, אורי וחבריו גרו שנים רבות בדירה מקסימה בשכונת קריית מנחם בהפעלת שק"ל. בנוסף, גדעון סייע להורים רבים לממש את זכויות בניהם ובשנים האחרונות היה חבר בהנהלת שק"ל.

 

ביחד עם קבוצת ידידים, הקמנו לזכרו את "קרן גדעון". הקרן מחלקת כבר מעל עשור פרסים לעובדים מצטיינים על שמו. הפרסים מחולקים באירוע השנתי "זכויות יוצרים", המתקיים בסינמטק ירושלים, במסגרת "שיאים", תכנית הפנאי של שק"ל. פרסים אלו נותנים ביטוי משמעותי ורגשי להשקעה העצומה והאהבה שעובדי שק"ל מרעיפים על ילדינו ללא גבול, מעל ומעבר למצופה.

 

"קרן גדעון" ממשיכה לגייס תרומות להמשך פעילותה ואנו קוראים לכם להצטרף אלינו בתרומה.

 

לצערנו הרב, אורי נפטר, באופן פתאומי, בתאריך 4.5.2015. למרות הכאב והצער, אני ממשיכה בהתנדבות שלי בשק”ל ולא מוותרת, בגלל חשיבותה, משמעותה וההנאה שאני מפיקה ממנה.

 

אסיים בדבריו של אלברט שוויצר: "אתה צריך לתת קצת מזמנך לבני אנוש, גם אם זה מעט, תעשה משהו בשביל אחרים, משהו שלא תקבל עליו תמורה, אלא רק את הזכות לעשות את זה".

 

אסנת דרורי

052-4339935           

nikita67@netvision.net.il

הזוכים בפרס העובד המצטיין לשנת תשע"ז 2017

שירה מישר, מערך דיור
מרק וילנסקי, מערך דיור
קרן חולי, מנהלה
נעמה דיסין, מערך התעסוקה

מרכז יום רמת שלמה - צוות מצטיין

מירי חמרי - אות הוקרה , מערך התעסוקה

הזוכים בפרס העובד המצטיין לשנת תשע"ו 2016

צפו בסרטים קצרים ומרגשים על זוכי פרס העובד המצטיין של שק"ל לשנת תשע"ו 2016:
ידידה גלמן, תעסוקה שיקומית
בת חן ישורון, מערך דיור
מריה חרש, מערך דיור
נאאל עוודאלה, מערך האחזקה

הזוכים בפרס העובד המצטיין לשנת תשע"ה 2015

מלאכי בעדני, מערך דיור
עדה עוז, שיאים ערוצים לקהילה
שלומית בן-דוד מלק, תעסוקה
חמאד פארס, מערך דיור

צוות מצטיין - דירת הר חומה
עבור לתוכן העמוד