שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

חבל מודיעין ושוהם

חבל מודיעין ושוהם

מפעל התעסוקה השיקומי במועצה אזורית חבל מודיעין נפתח במהלך חודש נובמבר 2006, וכעבור כעשור עבר למשכנו החדש במועצה. כיום מועסקים במפעל כ-35 מועסקים, ביניהם אנשים עם מוגבלות שכלית התפתחותית, שיקומיים, אוטיסטים ונפגעי נפש. המסגרת מעניקה רצף שירותי תעסוקה מוגנת, מסגרת הכשרה ותעסוקה נתמכת.

המפעל הוקם בכדי לתת מענה תעסוקתי שיקומי וחברתי עבור אוכלוסייה בעלת צרכים מיוחדים הגרה באזור יישובי חבל מודיעין ולתושבי הערים והרשויות בסביבה. מלבד תעסוקה, המפעל עונה על צורך חברתי של המועסקים, שכן המפגש עם אנשים הוא צורך בסיסי בחיי כל אדם. בנוסף, הצוות מפעיל תכניות טיפול אישיות לכל מועסק, שמטרתן לקדם באופן אישי את המועסקים, על פי יכולותיהם. נלמדים כישורי חיים, מיומנויות מוטוריות ומיומנויות עבודה, קבלת סמכות, עבודה בצוות, התארגנות בסביבה, אחריות אישית וכללית. השאיפה היא שהמועסקים יצאו לתעסוקה נתמכת, בהתאם ליכולות.

התעסוקה השיקומית מעניקה מענים בתחומים רבים: עבודה יצרנית, תעסוקה נתמכת, מענה רגשי, עבודה תהליכית, התמקצעות והתפתחות אישית.

 

המפעל מבצע עבודות מגוונות:

  • "תרד מוצרי בריאות" - עבודות ייצור, אריזה, מילוי והדבקה של מוצרים ללא גלוטן: סוגי קמח שונים, דגנים, רביולי וניוקי קפוא, פסטה, פתיתים וקוסקוס ללא גלוטן.
  • משתלת "דרך השתיל" - חממה לגידול שתילי ירקות לחקלאים - זריעה, שתילה, אריזה, מיון, השקייה ועוד..
  • ניינקה מארזים- עבודות ייצור קופסאות מותאמות, אריזה והדבקה.

 

המפעל מהווה מקום עבודה מאתגר ובעל משמעות עבור אנשים עם צרכים מיוחדים ומעניק מענה מותאם ואישי עבור כל אחד.  

מאמר: חנוכת המרכז לתעסוקה בחבל מודיעין

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד