שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שיתוף פעולה מיוחד ופורץ דרך עם חברת מובילאיי

שיתוף פעולה מיוחד ופורץ דרך עם חברת מובילאיי (הגדל)

צוות פרפקטים של מובילאיי סיים את שלב הפיילוט בתעסוקה השיקומית של עמותת שק"ל בפרויקט חדשני המשלב אנשים על הרצף האוטיסטי בהיי טק. במסגרת הפרויקט עובדים צעירים עם לקויות תקשורת, אשר מפגינים יכולות גבוהות במיוחד בזיהוי וניתוח תבניות, עבור חברת מובילאיי. במסגרת תפקידם הם עוברים על סרטים שצולמו במצלמות שהותקנו על גבי רכבים, ומסמנים פריטים שונים כגון תמרורים ושלטים שנמצאים לאורך הדרך, ולמעשה מלמדים את המכונה כיצד לזהותם נכון באופן אוטומטי. מספר אבי הרשקוביצי, מנהל צוות פרפקטים במובילאיי "אנו נמצאים כעת אחרי תקופת התנסות מוצלחת, וההבנה שמדובר בפרויקט שכולם מרוויחים בו".

 

חברת מובילאיי הנה מובילה עולמית בפיתוח מערכות ראיה ממוחשבות ובינה מלאכותית, ניתוח נתונים, מיקום ומיפוי לסיוע לנהגים ולנהיגה אוטונומית. חדשנותה הטכנולוגית של החברה מהווה עבורה ערך מוסף משמעותי, זאת בשל יכולתה לתרגם חדשנות זו, להצלת חיי אדם, כחלק מהמאבק הבלתי פוסק להפחתת תאונות הדרכים. כעת, בעקבות תקופת ההתנסות מוצלחת בפיילוט עם עמותת שק"ל, החדשנות באה לידי ביטוי גם בשילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בעבודה בהיי טק, והענקת הזדמנות לביטוי לכישורים הייחודיים של העובדים מטעם שק"ל.

 

מערכת הבינה המלאכותית המתקדמת של מובילאיי מבוססת על ניתוח צילומי דרך. פעולה זו מבוצעת ע"י מאות מתכנתים אשר עוברים במשך שעות רבות על סרטי דרך. בעמותת שק"ל, הפועלת למען שילוב אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה, זיהו את הפוטנציאל הייחודי של אנשים עם לקויות תקשורת על הרצף האוטיסטי, לצד מורכבות רבה במציאה והשתלבות בעבודה שתאפשר להם לממש את היכולות שלהם.

 

הפרויקט יצא לדרך לאחר שעמותת שק"ל פנתה לחברת מובילאיי לבצע פיילוט לשלב קבוצה של מועסקים בעבודה. שק"ל מעניקה למועסקים מעטפת טיפולית כוללת בזמן ההכשרה, בדגש על למידה על עולם העבודה וכמובן הענקת כלים ומיומנויות תקשורתיות חברתיות, על מנת לאפשר שילוב עתידי אופטימלי ומוצלח בשוק ההייטק בכלל ובמובילאיי בפרט. אילת פישביין, מנהלת התעסוקה השיקומית בעמותת שק"ל, מדגישה "אנחנו רואים בפרויקט פריצת דרך, ואפשרות לפתוח אופציה תעסוקתית ללקויי תקשורת נוספים".

הדפסשלח לחבר
דלג על Copyright
Copyright

שק"ל- רח' יד חרוצים 11, תלפיות ת.ד. 53105 ירושלים 9153002    

 9153002 SHEKEL- 11 Yad Harutzim St., PO Box 53105 Jerusalem Israel
טל': 02-672-0157/8 :Tel     פקס: 02-672-5208 :Fax
דוא"ל: E-mail: Shekel@Shekel.org.il

 

עבור לתוכן העמוד