שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

שני החברים הראשונים בתכנית הדיור הנתמך של שק"ל בירושלים עברו לדירות עצמאיות בקהילה

לראשונה, דיירים שהיו בעבר במסגרות דיור מוגנות יעברו לדירות שלהם

 

מנחם, בשנות ה-30 המוקדמות, נולד עם ליקוי אורגני שמגביל אותו בהתנהלות יומיומית. למרות מגבלתו, מנחם התנדב לשירות בצה"ל, וכיום הוא עובד בעיריית ירושלים. במשך שנים רבות הוא חלם לעבור לגור בדירה עצמאית, וכעת שק"ל עוזרת לו להגשים את חלומו.

 

דודו, בן 29, הינו אדם בעל מוגבלות שכלית והתפתחותית. דודו עובד במסגרת עבודה נתמכת כעוזר גנן במרכז ספורט. עד היום הוא חי במסגרות קבוצתיות מוגנות עם ליווי צמוד.

dudu

 

בזכות תכנית דיור נתמך של עמותת שק"ל במימון 'מסד נכויות' (שיתוף פעולה של ג'וינט ישראל, משרד הרווחה, ביטוח לאומי וקרן רודרמן), מנחם ודודו שכרו דירות על פי בחירתם, בשיתוף המשפחה, ומעתה לא יהיו במסגרת כוללניות אלא יחיו בעצמאות.

 

 

תכנית הדיור הנתמך של עמותת שק"ל פועלת בערים ירושלים, פתח תקווה, בני ברק ואלעד. מטרת התכנית היא לאתר פתרונות לאנשים שגרים במסגרות קבוצתיות או עם ההורים, ומעוניינים לצאת לחיים עצמאיים. במסגרת התכנית ניתן ליווי מקצועי תומך ומתן כלים שיאפשרו את עצמאות הדייר. מדריך מגיע לפי הצורך פעם-פעמיים בשבוע לשפר את התפקוד העצמאי ולהשגת מטרות שיקומיות, ובנוסף ניתנת הנחיה אחת לשבועיים ע"י פסיכולוג שיקומי מטעם שק"ל.

 

כרגע נמצאים בתוכנית הדיור הנתמך בירושלים, בנוסף למנחם ודודו, עוד שני אנשים על הספקטרום האוטיסטי וארבעה נוספים עם נכויות פיסיות, ובתכנית באזור המרכז ישנם עוד 7 אנשים עם ומוגבלויות שונות, חלקם מהמגזר החרדי, ביניהם אף זוג נשוי אחד. אנו מקווים שכבר בקרוב חברים נוספים יעברו גם הם לדירות עצמאיות. כמו כן, עמותת שק"ל ממשיכה לקבל פניות חדשות לאנשים שמעוניינים להצטרף לתוכנית.

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד