שק"ל שירותים קהילתיים לאנשים עם צרכים מיוחדים - עמוד הבית

דלג על בר שפות
בר שפות

חנוכת בית בלתי רגילה - בשק"ל!

 

"דיור בשכונה מקומית הוא בית של ממש, הוא אינטימי ואישי, עולם שונה לחלוטין ממוסד", מתעקשת מזל כהן, אמה של שרית, צעירה בעלת מוגבלויות קשות שגרה בדירת שק"ל.

 

די היה בחיוכים הרחבים הקורנים לכל עבר, בביטוי העצמי, ובמחוות האושר והשמחה של שרית וחברותיה הוותיקות ושותפותיה לדירה, במסיבת חנוכת הבית שלהן לאחרונה, כדי להוכיח עד כמה נכונה אמונתה של עמותת שק"ל כי אנשים סיעודיים עם מוגבלויות קשות זקוקים לסביבה ביתית אותנטית בקהילה רגילה.

 

שק"ל מאמינה כי לאנשים עם ריבוי מוגבלויות קשות הזקוקים לטיפול סביב השעון, יש אותה הזכות כמו לכל אדם אחר לחיי בית אינטימיים ואותנטיים בניגוד לטיפול במוסד. קיימת כיום הכרה רחבה בחיוניותה של סביבה ביתית מטפחת ואינטימית להגשמת הפוטנציאל האישי ולתחושת הסיפוק בחיים. בדומה לאנשים עם צרכים פחותים החיים בדירות שק"ל, גם אנשים עם ריבוי מוגבלויות קשות חיים בבנייני דירות ומשתלבים בקהילה המקומית.

 

עבור שרית, שנולדה עם מוגבלויות קשות, וחמש צעירות נוספות בעלות צרכים מיוחדים דומים, שהן שותפותיה לדירת שק"ל במסגרת תכנית 'חיים בקהילה', הדירה הנאה והמשופצת בירושלים שזה עתה עברו אליה מביאה אושר ואופטימיות חדשה לחייהן. מאחר שתוכננה בקפידה במענה לצרכים המיוחדים שלהן, היא מספקת נוחיות ונגישות מרבית בסביבה ביתית חמימה ואסתטית. הדירה, הנמצאת בבניין דירות טיפוסי בשכונת מגורים בירושלים, מאפשרת לצעירות הללו ליהנות מסביבה ביתית אמיתית ובמקביל מספקת להן אמצעי לשמור על קשרים שגרתיים ורציפים עם החברה הישראלית הכללית.

 

 

הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד